#1 2011-04-08 19:12:17

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Studia na WSIZ Copernicus

Siema!
Słuchajcie, mam pytanie do Was, osób już studiujących na WSIZ Copernicus. Nigdzie, ale to NIGDZIE na sieci nie mogę dotrzeć do ludków, którzy by tutaj studiowali i mieli coś do powiedzenia o tym, jak jest na uczelni.

Jestem humanistą z wykształcenia, po filozofii i szczerze niecierpię tego :P MAm gównianą pracą, a kocham komputery, więc pomyślałem, żę pójdę na studia inform.

Zawsze byłem dobry z matematyki w szkole, ale co nieco trzeba sobie odświeżyć. Sam sobie powtórzyłem CAŁĄ MATMĘ z liceum, teraz przerabiam podstawy algebry i analizy, żeby być na świeżo. Na początku maja składam podanie na ZAOCZNĄ informatykę.

I tutaj mam parę pytań do Was:

1) czy na WSIZ-ie jest ciężko, zwłaszcza na pierwszym roku z matematyką? Czy robią dużo problemów wykładowcy? Chodzi mi tutaj zwłaszcza o takie przedmioty jak Algebra, Analiza, Dyskretna.
2) jak generalnie wygląda sprawa uwalania - wiem, że w szkole poprawki są płatne, ale czy w związku z tym nie uwalają na siłę, żeby skasować jak najwięcej kasy?
3) czy ogólnie uczelnia robi ludziom dużo problemów? Ja na swoich studiach pierwszych praktycznie o wszystko musiałem się wykłócać....


Z góry wielkie dzięki, mam nadzieję, że ktoś odpowie, bo forum wygląda na opuszczone mocno :D

pozdrawiam!

Offline

 

#2 2011-04-08 20:37:52

 TarkaDoSera

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-14
Posty: 28

Re: Studia na WSIZ Copernicus

1. Ciężko ? jak dla mnie nie, jeśli chodzi o matematykę jak chodzisz na wykłady i ćwiczenia to z zaliczeniem nie ma problemów bo na egzaminach jest tylko materiał z zajęć a zadania dosyć proste były, dużo trudniejsze się na zajęciach przerabiało.

2. Nikt Cię na siłę nie uwali, niektórzy wykładowcy idą strasznie na rękę, jeśli będziesz chodził na zajęcia z zaliczeniem raczej nie ma problemu ; ) wystarczy chcieć!

3. Ja osobiście nie miałem żadnych problemów ze strony uczelni, ani nie słyszałem o żadnych ale raczej mało która uczelnia prywatna robi problemy ; p

Offline

 

#3 2011-04-08 20:42:23

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

O kurde, stokrotne dzięki w ogóle za odwiedź to raz :)

Dwa, to nie chciałbym, żebyś np. odniósł wrażenie, że ja jestem z tych, co to w ogóle nie chcą się uczyć i liczą, że zapłacą i zaliczą :) Po prostu skończyłem studia już jakiś czas temu, nie jestem na świeżo z matmą i nie chciałbym "pofrunąć" po pierwszym semestrze :) U mnie na studiach bylo tak, że mogłeś przerobić WSZYSTKO co się dalo, a i tak nie zdawałeś, bo Prof uznał, że nie umiesz tak, jak on by chciał, stąd moje pytania.

Trzy, to bardzo fajnie, że jest luz. ja wychodzę, z zalożenia, że JAK PŁACĘ - TO CHCĘ SKORZYSTAĆ. To znaczy, że zamierzam chodzić na wykłady oraz na ćwiczenia w max. stopniu, no bo w końcu za to bulę (a raczej będę bulił od października). Także jeśli chodzenie na zajęcia procentuje to dobrze.

Super, że ktoś coś napisał, bo normalnie nigdzie nie moglem znaleźc na sieci jakichś konkretów - cały czas się znajdowali mądrale, co to wiedzą jak jest "na wszystkich prywatnych uczelniach" i się wypowiadają.

Thx !!!

Offline

 

#4 2011-04-09 20:21:24

 ShaguaR

Użytkownik

4245729
Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 195
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

problemow ze szkola raczej nie ma tylko nieraz wplaty do nich sa ksiegowane z opoznieniem, wiec jak masz isc na egzamin i zaplaciles akurat dzien przed (bo tak moze sie zdarzyc) to radze miec wydrukowany kwit ze przelales pieniadze, badz wydruk z banku internetowego (to samo tyczy sie odbierania kart z ocenami).

jedynie z czym mozesz miec problem to po porawkach niektorych wykladowcow ciezko znalesc gdyz zajecia odbywaja sie w 3 roznych szkolach, ale wystarczy sie dobrze dopytac w dziekanacie i po sprawie, a szkoly sa wszystkie "rzut kamieniem" od copernicusa.

pozdro xDe


Pomogłem ? Daj +
              xDe

http://images.chomikuj.pl/button/sharas.gif

Offline

 

#5 2011-04-09 20:58:18

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Kurna, nawet nie wiesz, jak się cieszę :) To znaczy, krótko mówiąc, że wszystko będzie dobrze :)

Thx, od dzisiaj śpię spokojnie!

Offline

 

#6 2011-05-01 00:15:25

darko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-13
Posty: 49
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

ShaguaR napisał:

problemow ze szkola raczej nie ma tylko nieraz wplaty do nich sa ksiegowane z opoznieniem, wiec jak masz isc na egzamin i zaplaciles akurat dzien przed (bo tak moze sie zdarzyc) to radze miec wydrukowany kwit ze przelales pieniadze, badz wydruk z banku internetowego (to samo tyczy sie odbierania kart z ocenami).

jedynie z czym mozesz miec problem to po porawkach niektorych wykladowcow ciezko znalesc gdyz zajecia odbywaja sie w 3 roznych szkolach, ale wystarczy sie dobrze dopytac w dziekanacie i po sprawie, a szkoly sa wszystkie "rzut kamieniem" od copernicusa.

pozdro xDe

<OT> Która to ta trzecia szkoła? Pytam, bo faktycznie coś tam było powiedziane na ten temat na pierwszym spotkaniu tuż po rozpoczęciu roku, ale szczerze to nie pamiętam.</OT>
Ogólnie jest luźno, nikt nie robi problemów, wystarczy chodzić na zajęcia i na bieżąco wyrabiać się z materiałem żeby zaliczyć przedmiot. Niektóre przedmioty lecą z materiałem po łebkach z powodu niewielkiej liczby godzin, także trzeba też trochę samemu poza szkołą czytać i ogarniać.

Offline

 

#7 2011-05-01 12:31:28

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Po raz kolejny wielkie dzięki za odpowiedź!
A ja mam pytania jeszcze 3 do WAs i daję święty spokój:

1) macie może jakieś materialy odnośnie zakresu na pierwszy semestr - chodziloby mi glównie o algebrę liniową i logikę. Co jest a co nie jest robione.

2) jak jest z programowaniem w C++ na pierwszym semestrze - słyszalem, że jest na uczelni jakiś facet, co sie Kisielewicz nazywa i sam kiedys przyznał, że robi tak trudne testy, że sam nie byłby w stanie ich rozwiązać (znalazlem to na sieci - prawda?).

3) jak jest z ogólną znajomością języków programowania - czy przychodząc na studia trzeba już umieć programować? Kiedyś bawilem się trochę w C++ (Symfonia C++), ale to nie bylo tak jakoś mega na poważnie. Bo się zastanawiam, czy lepiej powtarzać matmę przed pójściem do WSIZ-a czy może lepiej powtórzyć C++?


z gory dzięki i sorry wielkie, że truję dupę. Ale po prostu juz jeden raz wdepnąłem ze studiami w gowno i teraz chciałbym zbadać dokladnie grunt pod nogami :P

pozdrawiam i miłej majówki!!!

P.S

sorry za brak miejscami polskich znakow, ale coś mi alt nie zawsze styka na klawiaturze (a świeżo kupiona).

Offline

 

#8 2011-05-01 18:16:08

 ShaguaR

Użytkownik

4245729
Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 195
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Cybran napisał:

Po raz kolejny wielkie dzięki za odpowiedź!
A ja mam pytania jeszcze 3 do WAs i daję święty spokój:

1) macie może jakieś materialy odnośnie zakresu na pierwszy semestr - chodziloby mi glównie o algebrę liniową i logikę. Co jest a co nie jest robione.

2) jak jest z programowaniem w C++ na pierwszym semestrze - słyszalem, że jest na uczelni jakiś facet, co sie Kisielewicz nazywa i sam kiedys przyznał, że robi tak trudne testy, że sam nie byłby w stanie ich rozwiązać (znalazlem to na sieci - prawda?).

3) jak jest z ogólną znajomością języków programowania - czy przychodząc na studia trzeba już umieć programować? Kiedyś bawilem się trochę w C++ (Symfonia C++), ale to nie bylo tak jakoś mega na poważnie. Bo się zastanawiam, czy lepiej powtarzać matmę przed pójściem do WSIZ-a czy może lepiej powtórzyć C++?


z gory dzięki i sorry wielkie, że truję dupę. Ale po prostu juz jeden raz wdepnąłem ze studiami w gowno i teraz chciałbym zbadać dokladnie grunt pod nogami :P

pozdrawiam i miłej majówki!!!

P.S

sorry za brak miejscami polskich znakow, ale coś mi alt nie zawsze styka na klawiaturze (a świeżo kupiona).

1) material poda ci ladnie Pani Ewa Tomkowid, a zadanie sa losowane przez nia (duzo tego nie ma)

2) test u Kisielewicza uczysz sie na "pamiec" (doslownie jak na prawo jazdy xD)

3) poczatek jest banalny ... potem trzeba troszke poglowkowac, ale jezeli dobrze poszukasz na naszym forum to odnajdziesz zadania (all)

ogolnie bardziej stawialbym ze trzeba sie uczyc matmy niz programowania, a Mrs Tomkowid bardzo ladnie to tlumaczy.
co niektorzy ocenia tak, ze otrzymasz ocene 3 lub 3+ jesli tylko nie oddasz pustej kartki =]

pozdro


Pomogłem ? Daj +
              xDe

http://images.chomikuj.pl/button/sharas.gif

Offline

 

#9 2011-05-01 18:37:09

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Ok, w takim układzie sprawa jest jasna :) Będę na uczelni złożyć papiery w najbliższy dzień ''pracujący'', także przystępuję do działania :)

Stokrotne dzięki za wyczerpujące informacje.

Ja ze swojej strony również Wam, jako aktualnym studentom życze powodzenia, bo sesja się zbliża, także oby wszystko było ok :) Trzymajcie się i do zobaczenia może któregoś dnia na uczelni w przyszlym roku!!!!

Offline

 

#10 2011-05-05 15:28:19

 ShaguaR

Użytkownik

4245729
Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 195
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

darko napisał:

ShaguaR napisał:

problemow ze szkola raczej nie ma tylko nieraz wplaty do nich sa ksiegowane z opoznieniem, wiec jak masz isc na egzamin i zaplaciles akurat dzien przed (bo tak moze sie zdarzyc) to radze miec wydrukowany kwit ze przelales pieniadze, badz wydruk z banku internetowego (to samo tyczy sie odbierania kart z ocenami).

jedynie z czym mozesz miec problem to po porawkach niektorych wykladowcow ciezko znalesc gdyz zajecia odbywaja sie w 3 roznych szkolach, ale wystarczy sie dobrze dopytac w dziekanacie i po sprawie, a szkoly sa wszystkie "rzut kamieniem" od copernicusa.

pozdro xDe

<OT> Która to ta trzecia szkoła? Pytam, bo faktycznie coś tam było powiedziane na ten temat na pierwszym spotkaniu tuż po rozpoczęciu roku, ale szczerze to nie pamiętam.</OT>
Ogólnie jest luźno, nikt nie robi problemów, wystarczy chodzić na zajęcia i na bieżąco wyrabiać się z materiałem żeby zaliczyć przedmiot. Niektóre przedmioty lecą z materiałem po łebkach z powodu niewielkiej liczby godzin, także trzeba też trochę samemu poza szkołą czytać i ogarniać.

jest copernicus, mlodych technikow, a trzecia to jakies gimnazjum niedaleko. w 1 semestrze nielismy tam jakis jeden wyklad na ktorym nie bylem bo mi sie nie chcialo :P wiec dokladnie ci nie powiem bo sam nie wiem xDe


Pomogłem ? Daj +
              xDe

http://images.chomikuj.pl/button/sharas.gif

Offline

 

#11 2011-05-05 18:20:01

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

A ja dzisiaj byłem zlożyć dokumenty, uczelnię sobie obejrzałem, całkiem całkiem :P

Największy polew, to pani w dziekanacie, jak mi podała cennik opłat dodatkowych i coś ją chciałem zapytać, to babka do mnie z tekstem: "jak Pan będzie chodzil na wykłady i ćwiczenia, to opłat dodatkowych raczej nie będzie'' :P

Hehehehehe...

A tak swoją drogą, to jedna rzecz mi się przypomniała - na miernictwie jak byliście w pierwszym semestrze, to dużo fizyki było? Bo o ile z matmą to u mnie nie najgorzej, o tyle fizyki po prostu nie znoszę :D Chociaż elektronika to najmniejsze zuoooooo z tego wszystkiego :)

pozdro

Offline

 

#12 2011-05-05 20:59:26

lukaszj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 47
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Cybran napisał:

A tak swoją drogą, to jedna rzecz mi się przypomniała - na miernictwie jak byliście w pierwszym semestrze, to dużo fizyki było?

pozdro

dobry dowcip,

nie przejmuj się tym kursem wcale.

Offline

 

#13 2011-05-05 22:22:39

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Kurna, coraz lepiej =P Nienawidzę, jak mnie ktoś zmusza do uczenia sie czegoś, czego nie chcę :D Programowanie i te sprawy, okej, ale pierdolniki w rodzaju fizyki itp. to za nic w świecie :D

Thx

Offline

 

#14 2011-05-06 08:52:06

 ShaguaR

Użytkownik

4245729
Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 195
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

miernictwo i elektronika ... duzooo ... nauki =] wystarczy ksiazka laptop i cos w zeszycie zeby zaliczyc te 2 przedmioty xDe


Pomogłem ? Daj +
              xDe

http://images.chomikuj.pl/button/sharas.gif

Offline

 

#15 2011-05-06 16:22:25

Cybran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-08
Posty: 12
Punktów :   

Re: Studia na WSIZ Copernicus

Ja powiem tak - nie żebym byl jakims milośnikiem matematyki, ale zawsze ZAWSZE uważałem fizykę za straszny syf w porównaniu do matmy.

Jak liczysz cokolwiek, to ladnie się skraca, w ogóle to się liczy na normalnych liczbach, albo w najgorszym wypadku na parametrach/zmiennych. Ale wyniki zazwyczaj jako-tako wyglądają.

A fizyka jest zasyfiona ogromną ilością jakichś dziwnych wzorów, ktore wyglądają jak koślawe domki, z dupy w ogóle nagle się pojawiają jakieś symbole. Poza tym trzeba się pieprzyć z jednostkami w kwadratowych nawiasach, ktore też wyglądają jak pół dupy zza krzaka.

Nie, zdecydowanie nie lubię fizyki, chociaż wiem, że jest ważna i potrzebna :P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz